کرونا؛ مشاور خامنه ای: جای هیچ نگرانی نیست!

۵ اسفند ۱۳۹۸

رییس بیمارستان مسیح دانشوری بیان کرد: تعداد دو نفر از همکاران ما به طور قطعی مبتلا به کرونا شدند

به گزارش ایلنا، علی اکبر ولایتی رییس بیمارستان مسیح دانشوری و مشاور رهبری در امور بین‌الملل درباره شیوع کرونا گفت: همه ما حتی مستخدمین بی دریغ کار خود را انجام می‌دهند. همه ما در خدمت مردم هستیم، جای هیچ نگرانی وجود ندارد. بنای ما به شفافیت سازی است.

این در حالیست که به گزارش رسانه ای خارجی، شیوع کرونا در ایران سیری صعودی دارد و مقامات جمهوری اسلامی به پنهان کاری و تعلل در این زمینه متهم می‌شوند.

مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق کودکان هشدار داده که جمعیت تهی دست حاشیه‌نشین در معرض خطراتی است که از چشم رسانه‌ها و افکار عمومی و نهادهای متولی دور مانده و حتی ممکن است تلاش‌ شود که آمار فوت آنها در اثر کرونا پنهان شود.

فرشید یزدانی گفت: در تهران بیش از ۳۵۰۰ محل اسکان و مددسرا برای کارتن‌خواب‌ها و بی‌خانمان‌ها وجود دارد که در صورت ابتلای یک فرد، می‌تواند به سرعت باعث شیوع بیماری شود. طبق آمار، ۲۰ تا ۲۵ درصد جمعیت ایران نیز حاشیه‌نشین هستند؛ جمعیتی با امکانات آموزشی و درمانی نازل و توان جسمی نامناسب به دلیل کمبودهای تغذیه‌ای.

وی افزود: کودکان و بزرگسالانی نیز که از راه فروشندگی در مترو امرار معاش می‌کنند، به علت ارتباط گسترده با جامعه و حضور در اماکن عمومی در معرض تهدید و خطر هستند.