ایسنا

راهکار پژوهشگاه نفت برای کاهش هرزروی سیالات حفاری

رییس پژوهشکده مهندسی نفت پژوهشگاه صنعت نفت از تولید 9 قلم افزایه‌های بومی خبر داد و گفت: یکی از چالش‌های مهم صنعت حفاری، هرزروی سیالات است که در مطالعات خود راهکارهایی برای کاهش هرزروی سیالات ارائه دادیم.

رشد 35 درصدی تولیدات شیلات در لرستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان از رشد 35 درصدی تولیدات شیلات استان خبر داد و گفت: میزان تولید در بخش شیلات طی سال 92 حدود 20 هزار تن بوده که الان به 27 هزار تن رسیده و 35 درصد رشد داشته‌ایم.

سرنوشت سیاره در گروی بهره‌برداری از ICT

وزیر ارتباطات با بیان اینکه از بسیاری جهات، آینده سیاره ما، محیط‌زیست و شیوه‌های زندگی ما به بهره‌برداری از ICT بستگی دارد تا توسعه پایدار تضمین شود، از اهمیت فناوری‌ها و مفاهیم چندگانه‌ای مانند اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، داده‌های عظیم سخن گفت.

روسیاهی اقتصاد با کار کودک

اجرای طرح ضربتی جمع آوری کودکان کار و خیابان مطابق هر سال در آستانه آغاز سال تحصیلی شدت می‌گیرد. علاوه بر اعتراض فعالان حقوق کودک نسبت به نحوه اجرای چنین طرح‌هایی، بسیاری از کنشگران مدنی معتقدند حذف کودک از سطح خیابان بدون تلاش برای تغییر مناسبات...

ورود قانونی صنایع دستی چینی به بازار گیلان!

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان گیلان گفت: درباره عرضه کالاهای چینی، با نیروی انتظامی هماهنگ کرده‌ایم، بازدیدهایی انجام شده و حتی اقلامی هم کشف و تحویل دادستانی شده، اما متاسفانه بسیاری از این کالاها از مبانی قانونی به کشور وارد شده‌اند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - ایسنا