مجله مرد روز

هاروکی موراکامی ۷۰ ساله و جادوی نویسندگی

هفتاد ساله شدن داستان نویس معروف ژاپن، هاروکی موراکامی، بهانه ایی فراهم کرده است تا مروری داشته باشیم بر  گوشه ایی از شگردهای نویسندگی این انسان خارق العاده…  نویسنده ایی که در حین نوشتن یک رمان با نظمی آهنین هر شب ساعت ۹ می خوابد و ۴ صبح برمیخیز...

فیلم تخیلی – علمی Annihilation

بعد از اصابت یک شهاب آسمانی در مزارع اطراف یک فانوس دریایی، محوطه عجیبی به وجود می آید که به نظر می رسد مدام بزرگتر می شود و رشدش مساوی با نابودی طبیعت اطرافش است.
فیلم « نابودی یا  Annihilation » در باره یک موجود بسیار قدرتمند فضایی است که قصد...

داستان‌های ممنوع – دو معشوق خجالتی

والدین هر دو حتی قبل از به دنیا آمدن شان همدیگر را می شناختند. دوست های صمیمی خیلی قدیمی. هر دو به یاد دارند تابستان های زیادی را به همراه خانواده ها، به سفرو گشت و گذار رفته اند. هر دو همسن و  فرزند اول خانواده شان بودند.
شکوفه و کوروش از اول نس...

تفسیر هگل از بد شدن روزگار

در طول تاریخ تمدن بشر دوره های سیاه و مخوفی وجود داشت که هیچ امیدی به ادامه بقای نسل انسان نبود. برای فیلسوف آلمانی هگل، قرن ۱۹ نیز به همان اندازه سیاه و ناهنجار بود. او در یکی از آثارش، شیوه ای از نگاه به تاریخ را تفسیر می کند که به بشر اجازه می...

شب شعر «کوچه» فریدون مشیری

نزدیک به شصت سال از سرایش و چاپ شعر «کوچه» می‌گذرد. شعری که چند نسل با عوالم روحی و روانی و زیبایی‌های آن زندگی کردند و در حافظه شعری ما ایرانیان از نخستین‌هاست..

. بندبند این شعر در روان ما اثرات متفاوتی داشته است. چندین مرتبه با موسیقی و آو...

درس‌های یک قلب شکسته

در باره شکست عشقی شاید بهتر است زیاد حرف زده نشود چون آدمها باید شانس بیاورند که اولا عاشق شوند و ثانیا جراحت عظیم روحی و جسمی ناشی از شکسته شدن قلب شان را تجربه کنند. و اما درس‌های مفید ناشی از شکست عشقی:
۱- هیچ رابطه ایی نمی تواند فقط ب...

بازی بدون گل ایران و عراق – جام ملت‌های آسیا

ایران یک امتیاز نیاز داشت تا در صدر گروه خود در این مرحله از بازی ها قرار بگیرد و با یک بازی کمابیش محطاطانه به آن دست یافت. تیم ملی ایران براساس نتایج خوبی که از شوت های  پشت هیجده قدم در مقابل یمن کسب کرده بود مدام هر فرصتی را به شوت تبدیل کرد ...

چگونه تب کردن باعث حمله به عفونت می‌شود

به طور عمومی همه می دانیم که تب، عطسه، سرفه و حتی استفراغ در حقیقت عکس العمل بدن ما است وقتی مشغول مبارزه با میکرب و ویروس هستند.
تب، نشانه افزایش حرارات بدن در حین جنگیدن با عفونت ها است. در ضمن افزایش گرمای بدن باعث می شود جرم های خارجی مقدار ت...

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - مجله مرد روز