رادیو فردا

آمریکا حمله مرگبار اهواز را محکوم کرد

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در واکنش به حمله مرگبار به رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز، ضمن ابراز همدردی با مردم ایران تصریح کرد که هر نوع اقدام تروریستی از سوی آمریکا محکوم است.

حمله اهواز؛ دیپلمات‌های دانمارک٬ هلند و بریتانیا شبانه احضار شدند

به دنبال حمله به مراسم رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز که به کشته شدن دست کم ۲۵ تن انجامید٬ وزارت خارجه جمهوری اسلامی شبانه سفرای هلند٬ دانمارک و کاردار موقت سفارت بریتانیا را٬ در غیاب سفیر این کشور٬ احضار کرد.

مقامات ایران «دولت‌های منطقه» را به نقش داشتن در حمله اهواز متهم کردند

رهبر جمهوری اسلامی و وزارت خارجه ایران «دولت‌های منطقه» و حکومت‌های خارجی را به نقش داشتن در حمله به رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز متهم کردند.

حمله به رژه نیروهای مسلح در اهواز؛ واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی

ده‌ها کشته و زخمی در اهواز؛ نتیجه حمله‌ای بود که روز شنبه در جریان رژه نیروهای مسلح رخ داد. حمله‌ای که واکنش گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشت. مهتاب وحیدی‌راد نگاهی دارد به برخی از این واکنش‌ها:

مروری بر درگیری‌های مسلحانه در خوزستان

استان خوزستان از ابتدای انقلاب سال ۱۳۵۷ تا ۳۱ شهریور سال ۱۳۹۷ شاهد درگیری‌های مسلحانه و تنش‌های سیاسی فراوانی بوده است. ریشه بسیاری از این درگیری‌ها٬ ناآرامی‌ها و حملات مسلحانه٬ نارضایتی سیاسی٬ اقتصادی یا اجتماعی بوده که قربانیان بی‌شماری برجا...

جوانفکر به دو سال و نیم و بقایی به شش ماه زندان مضاعف محکوم شدند

علی اکبر جوانفکر، مشاور محمود احمدی نژاد، به دو سال و شش ماه و حمید بقایی، معاون اجرایی آقای احمدی نژاد در دوره ریاست جمهوری، به شش ماه زندان مضاعف محکوم شدند.

«جنبش عربی آزادی‌بخش الاحواز»؛ ۱۳ سال بمب‌گذاری و درگیری مسلحانه در خوزستان

سخنگوی «جنبش عربی آزادی‌بخش الاحواز» در گفت‌وگو با رادیوفردا گروه «مقاومت ملی اهواز» را مسئول انجام عملیات در شهر اهواز معرفی کرد. «جنبش عربی آزادی‌بخش الاحواز» عملاً از سال ۸۴ فعالیت‌های مسلحانه خود را در استان خوزستان آغاز کرده است.

حسن روحانی: سلاح‌های دفاعی و موشک خود را کنار نمی‌گذاریم

حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری ایران، در سخنرانی روز شنبه خود با اشاره به این که «آمریکایی‌ها از موشک‌های ما عصبانی هستند» تاکید کرد که «امروز تأثیرگذارترین سلاح ما موشک است»‌ و بنابراین ایران آن را هرگز کنار نخواهد گذاشت.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - رادیو فردا