رادیو فردا

هشدار آمریکا به نهادهای اروپایی در مورد تجارت غیردلاری با ایران

یک روز پس از آن که گزارش شد کشورهای اروپایی حتی حاضر به میزبانی نهاد سازوکار ویژه برای تجارت با ایران نیستند، وزارت خارجه ایالات متحده هم به نهادهای اروپایی در مورد تجارت غیردلاری با جمهوری اسلامی هشدار داد.

توقف سوخت‌رسانی آمریکا به هواپیماهای ائتلاف عربی؛ پیام‌ها و پیامدها

در خبری مهم که می‌تواند توقف یا کاهش جنگ در یمن را به همراه داشته باشد، خبرگزاری رویترز اعلام داشته که آمریکا کمک سوخت‌رسانی خود را به هواپیماهای «ائتلاف عربی» درگیر در جنگ یمن متوقف خواهد ساخت. رسش این است که چرا آمریکا درصدد است سوخت‌رسانی خود...

هوک درباره جمهوری اسلامی: نارضایتی‌ها از این رژیم همواره در حال افزایش بوده است

برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در پیامی ویدئویی که در توییتر منتشر شد ضمن اشاره به این که ایالات متحده اعتراضات در ایران را دنبال می‌کند، تاکید کرد که نارضایتی از جمهوری اسلامی همواره در حال افزایش بوده است.

مسلمانان چین؛ آزاری طاقت‌فرسا یا «بازآموزی لازم»

وضعیت مسلمانان در سین‌کیانگ واکنش فزاینده کشورهای غربی از جمله ایالات متحده، کانادا، فرانسه، و آلمان را در پی داشته و این کشورها از چین خواسته‌اند تا اردوگاه‌های بازداشت مسلمانان در سین‌کیانگ را ببندد.

فرمانده سپاه: پنج تن از مرزبانان ربوده‌شده آزاد شدند

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز پنج‌شنبه، ۲۴ آبان‌ماه، اعلام کرد که پنج تن از ۱۲ مرزبان ربوده‌شده ایران «آزاد» شده‌اند و در حال حاضر در «اختیار» دولت پاکستان قرار دارند.

رئیس کمیسیون مجلس: اروپا در همکاری عملی با ایران تعلل می‌کند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران روز پنج‌شنبه در واکنش به رد میزبانی کانال مالی اروپا از سوی اتریش، از «تعلل» اروپایی‌ها در همکاری «عملی» با ایران در زمینه تحریم‌ها انتقاد کرد.

نماینده آمریکا در امور سوریه: شکست پایدار داعش بدون تغییر نقش ایران در منطقه ممکن نیست

نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه، ۲۳ آبان ماه به خبرنگاران گفته‌است شکست پایدار گروه موسوم به حکومت اسلامی، در گرو تغییراتی بنیادین در رژیم حاکم بر سوریه و نیز تغییراتی بنیادین در نقش ایران در منطقه است.

هفته از نگاه دوربین: جنگی که به پایان نرسید، «سلطانی» که اعدام شد

در روزهایی که گذشت جنگ جهانی اول، یکی از مرگ‌بارترین جنگ‌های تاریخ بشر، صدساله شد. صد سال از پایان آن گذشت، هرچند جهان اندکی بعد، درگیر یک جنگ مرگبار دیگر شد؛ مرگ‌بارترین حریق کالیفرنیا ادامه یافت؛ و «سلطان سکه» اعدام شد.

«پناهجویان ایرانی» با سرقت یک قایق ماهیگیری خود را به سواحل بریتانیا رساندند

گزارش ها حاکی است که ۱۷ ایرانی مهاجر پس از  سرقت یک قایق ماهیگیری فرانسوی و با عبور از کانال مانش بامداد سه شنبه خود را به سواحل بریتانیا برسانند که توسط نیروهای گارد ساحلی این کشور متوقف شدند.

قائم‌مقام مشاور امنیت ملی کاخ سفید برکنار شد

میرا ریکاردل، قائم‌مقام مشاور امنیت ملی کاخ سفید، از این مقام برکنار شده‌است. یک روز پیش از اعلام این خبر از سوی کاخ سفید، سخنگوی همسر دونالد ترامپ، گفته بود «او دیگر سزاوار خدمت به کاخ سفید نیست».

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - رادیو فردا