رادیو فردا

ذوب شدن لایه‌های یخبندان قطب جنوب و افزایش «فاجعه‌بار» سطح آب دریاها

پژوهش جدیدی که در مجله علمی «نیچر» منتشر شده است هشدار می‌دهد که اگر کشورهای جهان نتوانند گرمایش زمین را زیر دو درجه سانتیگراد بالاتر از دوران ماقبل صنعتی حفظ کنند ذوب شدن لایه‌های یخبندان قطب جنوب باعث بالا آمدن «فاجعه‌بار» سطح آب دریاها خواهد شد...

ابراز نگرانی یک مقام ارشد کردستان عراق: نشانه‌ها حاکی از قدرت‌گیری دوباره داعش است

یک مقام ارشد کردستان عراق با اشاره به تشدید حملات گروه «خلافت اسلامی» در ماه‌های اخیر گفت که شواهد و نشانه‌ها حاکی از تلاش این گروه – موسوم به داعش – برای قدرت‌گیری دوباره است.

جمعیت در اغما

در این برنامه نظرات شما را درباره هشدار به صفر رسیدن رشد جمعیت ایران در آینده نزدیک می‌شنویم و در ایستگاه بین‌الملل از جمله به حضور دونالد ترامپ در یک شبکه اجتماعی جدید می‌پردازیم.

مشاور خامنه‌ای، ایرانیان مقیم غرب را از عوامل «روس‌ستیزی» در ایران معرفی کرد

مشاور امور بین‌الملل رهبر جمهوری اسلامی با دفاع از رابطه ایران و روسیه، رفتار به گفته او «غرب‌دوستان» در طول تاریخ و برخی «ایرانیان مقیم غرب» را عامل «روس‌ستیزی» در کشور عنوان کرد....

رئیس‌جمهوری عراق: دست‌کم یک دور از مذاکرات تهران و ریاض را میزبانی کرده‌ایم

برهم صالح، رئیس جمهوری عراق، روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت در مصاحبه‌ای آنلاین با اندیشکده بیروت گفت که بغداد «بیش از یک دور» از مذاکرات میان تهران و ریاض را میزبانی کرده است.

بشر و فناوری‌هایش؛ چرا هانا آرنت از سفر گاگارین به فضا هیجان‌زده نشد؟

علاوه بر ضربه‌ای که فاجعه‌های اتمی چرنوبیل و فوکوشیما بر افسانه‌ٔ بی‌خطربودن انرژی اتمی وارد کرد، در سال‌های گذشته افسانهٔ ارزان ‌بودن این نوع انرژی هم بیش از پیش خدشه برداشته است.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - رادیو فردا