صدای آمریکا

دولت سوئد خواستار لغو مجازات اعدام احمد رضا جلالی شد

دولت سوئد به احمد رضا جلالی پزشک ایرانی تبار و مدرس انستیتوی کارولینسکا در آن کشور که در ایران به اتهام جاسوسی محکوم به اعدام شده است، شهروندی سوئد اعطا کرده است.

ژنرال مک مستر: شرکت‌های وابسته به سپاه ابزار خشونت جمهوری اسلامی هستند

مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که زمان رفع نقایص برجام و مقابله با اقدامات مخرب ایران در منطقه فرا رسیده است.

«پلنگ سیاه»، با بیش از ۲۱۴ میلیون دلار فروش ۴ روزه: رکوردشکن فروش افتتاحیه

فیلم «پلنگ سیاه» هجدهمین فیلم از کهکشان سینمائی ابرقهرمانی واحد «مارول»‌ شرکت دیزنی، به نظر کارشناسان بازار، با فروش ۲۱۴ میلیون دلار در چهار روز نخست اکران، رکورد فروش افتتاحیه در سینمای آمریکا را می‌شکند.

زمزمه‌هایی از گشایش در وضعیت حصر موسوی و کروبی پیش از پایان سال

دو روز پس از اینکه وزارت خارجه آمریکا خواستار آزادی رهبران اعتراض‌های سال ۸۸ از حصر خانگی شد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت که وعده‌هایی برای رفع حصر تا پایان سال جاری خورشیدی داده شده است.

تاکید متحدان اروپایی آمریکا بر حفظ برجام همزمان با نگرانی از اقدامات بی‌ثبات کننده ایران

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، در سخنان خود در کنفرانس امنیتی مونیخ، اطمینان از رعایت توافق هسته‌ای از سوی ایران را از چالش‌های پیش رو برای اروپا توصیف کرد.

نگاهی به سفر شش روزه تیلرسون به پنج کشور در خاورمیانه

دیدار مهم وزیر خارجه ایالات متحده از چند کشور خاورمیانه روز جمعه ۲۷ بهمن ماه پایان گرفت. رکس تیلرسون در ظرف شش روز از پنج کشور دیدن کرد و با سران مصر، اردن، کویت، لبنان و ترکیه گفتگوهای مشروحی انجام داد.

آمریکا علیه ۱۶ شخص و نهاد روسیه بابت دخالت در انتخابات ۲۰۱۶ اعلام جرم کرد

به گزارش رسانه‌های آمریکا، دفتر رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا اعلام کرد هیات منصفه عالی ایالات متحده علیه ۱۳ شهروند روسیه در این ارتباط اعلام جرم کرده است.

کنفرانس امنیتی مونیخ ۲۰۱۸ آغاز به کار کرد؛ جیم متیس سرپرست هیات آمریکایی

هیات نمایندگی دولت آمریکا شامل جیم متیس وزیر دفاع، هربرت مک‌مستر مشاور امنیت ملی کاخ سفید و مایک پمپئو مدیر آژانس اطلاعات مرکزی ایالات متحده (سی‌آی‌ای)، است که در قالب هیاتی به سرپرستی جیم متیس عازم آلمان شده‌اند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - صدای آمریکا