صدای آمریکا

مایک پمپئو: آمریکا در پیگیری کارزار فشار حداکثری بر رژیم ایران مصمم است

وزیر خارجه آمریکا پنجشنبه شب به وقت واشنگتن (بامداد جمعه به وقت ایران) در توئیتی گفت ایالات متحده در پیگیری کارزار فشار حداکثری برای مقابله با رفتار رژیم ایران مصمم است.

 پرزیدنت ترامپ با تایید ضمن مرگ خاشقجی: تبعات برای سعودی‌ها شدید است

رئیس جمهوری آمریکا سپس گفت: «اگر ثابت شود که حکام سعودی در آن نقش داشته اند، تبعات این مرگ بسیار شدید خواهد بود.... باید ببینم که چه می‌شود.» این تازه‌ترین موضع پرزیدنت ترامپ درباره مرگ روزنامه نگار منتقد حکومت عربستان است.

هشدار ترامپ به مکزیک: اگر جلوی مهاجران گرفته نشود، ارتش را به مرز اعزام می‌کنم

رئیس جمهور ایالات متحده در تازه ترین اظهارنظر مکزیک را به «ناتوانی در برابر مقابله با سیل ورود قاچاقچیان به آمریکا» متهم کرد و گفت اگر آنها نتوانند جلوی این سیل را بگیرد، ارتش آمریکا را در مرز با مکزیک مستقر خواهد کرد.

آخرین یادداشت جمال خاشقجی؛ جهان عرب بیش از هر چیز به آزادی بیان نیاز دارد

لازم است برای صداهای عرب تریبونی فراهم شود. ما از فقر، سوء مدیریت و آموزش ضعیف رنج می بریم. مردم عادی جهان عرب، با ایجاد یک فوروم مستقل بین المللی، دور از نفوذ دولت های ملی گرا که از طریق تبلیغات نفرت پراکنی می کنند، خواهند توانست به مشکلات...

ریچارد برانسون تهیه کننده مشهور بریتانیایی صاحب ستاره ای در هالیوود شد

«ریچارد برانسون» صاحب ستاره ای در تالار مشاهیر هالیوود شد. این کارآفرین و تهیه کننده مشهور بریتانیایی بنیانگذار شرکت های «ویرجین» است.

اختلاف مقام‌های فوتبال و قوه قضائیه؛ تاج: حضور زنان در ورزشگاه حق آنها است

چند روز مانده به دیدار پرسپولیس و السد قطر، در حالیکه مقام های قضایی تهدید کردند که زنان نباید در ورزشگاه باشند، عالی ترین مقام فوتبال ایران می گوید این حق زنان است که در ورزشگاه باشند.

انتقاد آمریکا از استفاده بسیج و سپاه ایران از «کودکان» برای جنگ در منطقه

به گفته نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد، رژیم ایران حداقل از اوایل سال ۲۰۱۵ از بسیج برای جذب کودکان ایرانی و آموزش آنها برای جنگ در سوریه و حمایت از رژیم ظالم اسد استفاده کرده است.

پوتین: متقاعد کردن ایران برای خروج از سوریه وظیفه روسیه نیست

در حالیکه مقام های ایالات متخده می گویند تا زمانی که ایران در سوریه حضور داشته باشد، آمریکا به بازسازی این کشور کمک نمی کند، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه می گوید متقاعد کردن ایران برای بیرون بردن نیروهایش از سوریه وظیفه مسکو نیست.

انصراف وزرای آمریکا و کشورهای اروپایی از شرکت در کنفرانس اقتصادی عربستان

به دنبال بالا گرفتن ماجرای ناپدید شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در ترکیه، وزیران دارایی فرانسه و هلند، و همچنین وزیر تجارت بریتانیا اعلام کردند که در کنفرانس بین المللی سرمایه گذاری هفته آینده در ریاض شرکت نمی کنند.

سفارت و کنسولگری آمریکا در اورشلیم ادغام می شوند

مایک پمپئو، با صدور اطلاعیه ای گفته است که به از دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل خواسته است هدایت ادغام کنسولگری و سفارت آمریکا در اورشلیم را بر عهده بگیرد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - صدای آمریکا