صدای آمریکا

قطر: شرایط «غیر واقع‌بینانه» کشورهای عربی را بررسی می‌کنیم

وزارت خارجه قطر در اولین واکنش به درخواست رسمی عربستان و متحدانش این شروط را «غیر واقع‌بینانه» نامیده و گفته پس از بررسی، پاسخ این کشورها را رسما خواهد داد.

معامله جدید ایران برای جت های ایرباس فشار بر ترامپ را افزایش می دهد

اگر این توافق تکمیل شود، موقعیت ایران به عنوان یک مشتری مهم در صنعت هوایی که زیر سایه بویینگ در آمریکا و ایرباس در اروپا قرار دارد تحکیم خواهد شد.

تیم ترامپ با واقعیت در خاورمیانه روبرو می شود: صلحی که مشکل است

دولت ترامپ پس از دیدار رییس جمهوری آمریکا با محمود عباس در کاخ سفید بیانیه ای مشابه بیانیه چهارشنبه شب کاخ سفید منتشر کرده بود. به نظر می رسد دولت ترامپ در می یابد که صلح خاورمیانه بیش از آن چه انتظار داشت به درازا خواهد کشید.

چند ساعت بعد شعار اصولگرایان در روز قدس؛ حامیان روحانی در توئیتر او را ترند کردند

تنها چند ساعت بعد از اینکه گروه های اصولگرا به رئیس جمهوری ایران در راهپیمایی روز قدس حمله کرده و علیه او شعار دادند، کاربران ایرانی با هشتگ #حامی_روحانی_ام، توئیت ها درباره او را جزو ترند های جهانی کردند.

کشورهای عرب از قطر خواهان بستن الجزیره و تعطیلی پایگاه ترکیه شده اند

درخواست ها از قطر شامل پرداخت غرامت و ارائه اطلاعات درباره تمام گروه های اپوزیسیون مورد حمایت دوحه است. اما کشورهای درخواست کننده روشن نکرده اند اگر قطر درخواست شان را نپذیرد چه مجازاتی در انتظارش خواهد بود.

دولت ترامپ و کنگره به خانواده گروگان ها در ایران امید تازه ای می دهند

خانواده ها و مدافعان آزادی زندانیان آمریکایی در ایران از توجه تازه دولت ترامپ و کنگره به تلاش برای بازگشت عزیزانشان به خانه دلگرم شده اند. این خانواده ها طی پایان دوران ریاست جمهوری باراک اوباما چندین بار از آزادی بستگان شان ناامید شده بودند.

شاهزاده سعودی که به پادشاهی نزدیک شد، در مورد ایران یک تندرو است

محمد بن سلمان که پیشتر وزیر دفاع و وزیر نفت عربستان هم بوده است در مقام ولیعهد با حفظ این سمت ها احتمالا سیاست تندتری را در برابر ایران دنبال خواهد کرد.

پرزیدنت ترامپ: نگران دوستی رئیس سابق اف‌بی‌آی و مسئول تحقیقات درباره روسیه هستم

رئیس جمهوری آمریکا در تازه ترین اظهارنظر درباره تحقیقات ارتباط احتمالی روسیه با کارزار انتخاباتی او، گفته است از اینکه مسئول این تحقیقات با رئیس برکنار شده اف بی آی دوست است، نگران است.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - صدای آمریکا