صدای آمریکا

قانونگذاران جمهوریخواه تحریم ایران بر سر نقش اش در یمن شده اند

ایلیانا راس لتینن و تد پو، دو عضو ارشد جمهوریخواه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، می کوشند در واکنش به فعالیت های برهم زننده ثبات ایران در یمن و حمایتش از شورشیان حوثی تحریم هایی علیه جمهوری اسلامی وضع کنند. مجلس نمایندگان این هفته لایحه...

مک‌مستر: پرزیدنت ترامپ هفته آینده راهبرد امنیتی جدید آمریکا را اعلام می‌کند

به گفته مشاور امنیت ملی کاخ سفید، استراتژی جدید امنیتی پرزیدنت ترامپ بر حفاظت از ایالات متحده، ارتقای رفاه کشور، حفظ «صلح به واسطه قدرت»، و گسترش نفوذ آمریکا تمرکز دارد.

جدیدترین کشف «کپلر» توسط ناسا اعلام می‌شود؛ آیا حیات فرازمینی وجود دارد؟

برخی رسانه‌ها چنین گمانه زنی می‌کنند که کشف مهم تلسکوپ فضایی کپلر توسط ناسا، احتمالا باید در مورد وجود حیات، یا موجودات فرازمینی، در خارج از منظومه شمسی ما باشد.

اعلام جرم دادستانی آمریکا علیه یک تاجر ترک به دلیل نقض تحریم‌های ایران

شرکت «تاوان» متعلق به رشید تاوان، تاجر ۴۰ ساله اهل استانبول، و همچنین یکی از مدیران آن متهم به توطئه برای دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه تهران و قاچاق محصولات آمریکایی به ایران هستند.

انتقاد ترکیه از «واکنش ضعیف» کشورهای اسلامی به پایتخت نامیدن اورشلیم

به گزارش خبرگزاری رویترز رجب طیب اردوغان پیش از آغاز نشست سران کشورهای اسلامی در استانبول برای بررسی وضعیت اورشلیم سران برخی از کشورهای عرب را متهم کرد که چون نمی خواهند موجبات خشم آمریکا را فراهم سازند واکنش چندانی جدی به تصمیم پرزیدنت ترامپ دایر...

پرزیدنت ترامپ لایحه بودجه دفاعی ۷۰۰ میلیارد دلاری آمریکا را امضا کرد

لایحه بودجه دفاعی ایالات متحده که دولت ترامپ پیشنهاد داد، ۷۰۰ میلیارد دلار است و پیش از این موجب اختلاف جمهوریخواهان و دموکرات ها شد. دولت ترامپ از بودجه برخی وزارتخانه ها از جمله خارجه کاسته و بودجه دفاعی را افزایش داده است.

اعتراض «نیکی کریمی» به صدا و سیمای جمهوری اسلامی درباره فیلم آذر

آذر جدیدترین فیلمی است که صدا و سیمای جمهوری اسلامی از پخش تیزر یا آنونس های تبلیغاتی آن خودداری می کند، اثری به کارگردانی محمد حمزه ای و به تهیه کنندگی نیکی کریمی هنرمند محبوب ایرانی که بازیگر نقش اصلی فیلم نیز هست.

ماموریت «ینس استولتنبرگ» به عنوان دبیرکل ناتو دو سال دیگر تمدید شد

ینس استولتنبرگ در سال ۲۰۱۴ به عنوان دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، انتخاب شد و این ائتلاف نظامی غربی روز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که او تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰ در مقام خود باقی خواهد ماند.

رزمایش مشترک هوائی ژاپن با جنگنده های آمریکائی نزدیک شبه جزیر کره

جنگنده های ژاپنی اف-۱۵ همراه با بمب افکن های بی و بی یک و جنگنده های رادار گریز اف-۳۵ آمریکائی و جت های جنگنده اف-۱۸ روز سه شنبه بر فراز آبهای دریای چین جنوبی درجنوب شبه جزیره کره دست به یک رزمایش هوائی زدند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - صدای آمریکا