رادیو زمانه

آماده باش: ورود طبقه کارگر

اسماعیل منصفیشواهدی قوی حاکی از این است که در آینده نزدیک طی یک روند مشخص با به صورت یک جهش غیر مترقبه شاهد تلاش فعالان سیاسی و صنفی طبقه کارگر برای دگرگون کردن معادلات سیاسی خواهیم بود.
کارگران می‌آیند − تظاهرات کارگران آذرآب اراک، ۲ مهر ۱۳۹۶...

نوبل آلترناتیو ۲۰۱۷ به سه فعال حقوق بشر و روزنامه‌‌نگار رسید

کالین گونسالوِس، وکیل هندی به‌خاطر مبارزه‌اش علیه بردگی مدرن و دفاع از حق دسترسی همگان به مواد غذایی، خدیجه اسماعیل‌اُوا، روزنامه‌نگار آذربایجانی، افشاگر اختلاس‌های مالی، و یتنبرش نیگوسی اتیوپیایی مدافع حقوق افراد معلول، جایزه نوبل آلترناتیو ۲...

«تجاوز جنسی و کشتار مسلمانان میانمار جنایت علیه بشریت است»

دیده‌بان حقوق بشر سه‌شنبه ۲۶ سپتامبر اعلام کرده که دولت میانمار در مقابله با اقلیت مسلمان میانمار مرتکب جنایت علیه بشریت شده. دیده‌بان حقوق بشر از شورای امنیت سازمان ملل یک بار دیگر خواست میانمار را تحت تحریم تسلیحاتی قرار دهد.
گروهی از مسلمان...

یک عضو شورای شهر تهران: شهرداری با طرح جمع‌آوری کودکان کار همکاری نکند

یک عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت هر نوع همکاری شهرداری با طرح جمع‌آوری کودکان کار باید متوقف شود.
کودکان کار و خیابان، ...

پرونده همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق

۲۵ سپتامبر ۲۰۱۷ / ۳ مهر ۱۳۹۶: سرانجام همه‌پرسی صورت گرفت. نتیجه، اعلام خواست استقلال اقلیم کردستان عراق است. دوره‌ای شروع می‌شود که معلوم نیست کی و با چه برآمدی به پایان خواهد رسید.
در هر حال، فصلی جدید در تاریخ عراق و احیاناً منطقه آغاز شده ک...

بی‌خبری از سرنوشت سه تن از فعالان بازداشت‌شده گروه عرفان حلقه

نزدیک به دو هفته است که مهدی سپهر، شهریار سپهر و علی معماریان، سه تن از فعالان گروه عرفان حلقه توسط نیروهای امنیتی در تهران دستگیر و به نقطه نامعلومی منتقل شده‌اند. به‌رغم پی‌گیری خانواده‌های آن‌ها از سرنوشت آن‌ها همچنان اطلاعی در دست نیست.
عک...

یک فلسطینی سه مأمور اسرائیلی را در کرانه باختری کشت

پلیس اسرائیل اعلام کرد که یک فلسطینی مسلح در نزدیکی یک شهرک کرانه باختری رود اردن به سوی مأموران اسرائیلی‌ آتش گشود و سه نفر از آن‌ها را کشت.
حمله یک فلسطینی مسلح در دروازه شهرک «هار آدار» در شمال بیت‌المقدس ـ اورشلیم
به‌گزارش خبرگزاری فرانسه،...

شادی و پایکوبی در سقز برای استقلال کردستان

شامگاه گذشته بعد از برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان عراق، در برخی شهرهای کردستان ایران، مانند سنندج و بانه و سقز و مهاباد نیز مردم به خیابان‌ها آمدند و به جشن و پایکوبی پرداختند.
در این فیلم چند لحظه از شادی و پایکوبی اهالی سقز را می‌بینیم.

...

نخست‌وزیر عراق: گفت‌وگویی در کار نیست

نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که دولت او درباره نتیجه همه‌پرسی استقلال با اقلیم کردستان در شمال عراق مذاکره نخواهد کرد. در همان حال نتایج اولیه شمارش آرای همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان عراق، از پیشتازی قابل توجه موافقان استقلال حکایت دارد.
حیدر...

پیمان جعفری: دوگانگی ساختارها و عاملیت فردی و گروهی، باعث شکست یا پیروزی

کبری قاسمیپیمان جعفری، مدرس و پژوهشگر علوم سیاسی و تاریخ در دانشگاه آمستردام است. او تقریبا ۱۱ ساله بوده که همراه خانواده‌ خود ایران را ترک می‌کند. خانواده جعفری پس از دو سال اقامت در ترکیه به هلند آمده است و در شهر ماستریخت اقامت گزیده است.
پ...

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - رادیو زمانه